Firma Tanitim
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

İslami Hukuk ve Finansla İlgili Gelişmeler

Go down

İslami Hukuk ve Finansla İlgili Gelişmeler Empty İslami Hukuk ve Finansla İlgili Gelişmeler

Post by Admin Wed Jan 29, 2020 11:46 pm

İslami hukuku ve ekonomisiyle alakalı kavramlar günümüzde hayatın içerisinde pek olmayan ifadelerdir. Fakat İslami finans alanında sukuk, mudarebe, murabaha, müşareke, muşaraka, selem, icare gibi terimler yaygın şekilde geçmektedir. Terimlerin ilgili olduğu konularda Katılım Bülteni güncel haberleri takipçilerle buluşturmaktadır. Faizsiz sigorta, özel finans kurumları gibi birçok konuda çeşitli kategoriler altında dilediğiniz içeriği bulabilirsiniz. İçerikler özenle hazırlanarak yayına çıkarılır. Akademik makaleleri destekleyen ve İslami ekonomisi açısından yayılmacı bir bakış açısı vardır. Katılım bankası olarak anılan bankaların haberlerini bulurken içerik açısından da beklentilerinizi karşılarsınız.

Faizsiz Enstrüman Haberleri
Faizsiz enstrüman ifadesi yatırım araçlarındaki faizsiz uygulamaların özeti olarak düşünülebilir. Döviz alım ve satım işlemlerinde, maden alım satımı, vadeli alım satım gibi birçok uygulama bu kapsama alınabilir. Faizsiz bankacılık içerisinde ayrıca arbitraj, yatırım fonları kira sertifikası, hisse senedi, türve araç işlemleri de yer almaktadır. Bir faizsiz finansman alanında yatırım yapmak için öncelikle yatırım hesabının açtırılması gerekmektedir. Genellikle bankaların katılım bankası bölümlerine başvuru yapılarak bu işlemlerden faydalanılmaktadır. İslami bankacılık ve katılım bankacılığı arasında paralellik olduğu için tüketiciler bu alana yönelebilir. Bir yatırımdan faiz almadan kar elde etmek, temelde ticaret mantığı gibi düşünülebilir. Yani alışveriş yaparken belirli bir kar oranı eklenir ve kar dışında faiz yoktur. İslam iktisadı kuralları içerisinde yatırım ve kar sağlanmış olur. Bu tür enstrümanlarla alakalı olarak haberleri sitemizde keyifle okuyabilirsiniz.

Admin
Admin

https://firmatanitim.forum2x2.ru

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics