Firma Tanitim
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ALES Nedir? Nasıl Çalışılır?

Go down

ALES Nedir? Nasıl Çalışılır? Empty ALES Nedir? Nasıl Çalışılır?

Post by Admin Thu Mar 15, 2018 4:10 pm

ALES kelimesinin anlamı Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Sınavı demektir. Türkiye'de lisansüstü olan kişilerin eğitim almak isteyen herkesin veya akademik şekilde kadrolara girmek isteyenlerin vermesi gereken bir sınav türüdür. Her bir kişinin sınav sonucunda genel olarak 50 ila 100 gibi bir puan alması gerekmektedir.

Peki, ALES'e nasıl çalışılır?
ALES sınavı içerisinde toplam 160 soru yer almaktadır. 40 soru sayısal 1, 40 soru sayısal 2, 40 soru sözel 1 ve 40 soru sözel 2 şeklinde sorulmaktadır. Bu soruların hepsini yapmasına gerek olmasa da en az 120 soru seçmek zorundadırlar. Bunun yanı sıra 40'ar sorulardan oluşan sayısal 2, sayısal 1 ve sözel 1 bölümlerini çözmek zorundasınız. Toplamda 180 dakika olan bu sınav için en baştan düzenli ve istikrarlı bir şekilde çalışmanız gerekmektedir.

Nasıl Çalışılmalı?
İlk olarak düzenli bir şekilde çalıştığınız zaman her hafta en az 1 kere ALES deneme soruları çözmelisiniz. Bu sayede rahatlıkla ALES'e hazırlanabilirsiniz. Çözeceğiniz deneme sorularında her ne kadar 180 dakikaya odaklansanız da bütün soruları çözmeye çalışın.

Eksiklerinizin olduğu alanlarda çeşitli kaynak kitaplar alarak eksiklerinizi gidermeli ve daha sıkı çalışmalısınız. Sınava kalan süre az kaldıkça konu öğrenmek yerine deneme sınavları çözmelisiniz. Daha birçok sınav teknikleri ile kendinizi geliştirebilir ve rahatlıkla YDS'ye nasıl çalışılır, yökdile nasıl çalışılır gibi soruların cevabını da bulmuş olursunuz.

Admin
Admin

https://firmatanitim.forum2x2.ru

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics