Firma Tanitim
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Barbie Oyunları

Go down

Barbie Oyunları Empty Barbie Oyunları

Post by Admin Wed Dec 26, 2018 11:10 pm

Günlük hayatta kullanılan bazı ifadeler bütün yetişkinleri gülümsetir. Barbie oyunları da bu ifadeler arasındadır. Bugünün yetişmiş, kendine güvenen, bakımlı genç kadınları bu oyunları oynayarak büyüdüler. Barbie giydirme temalı oyunlar onların hem hayal güçlerini hem de giyim zevklerini geliştirdi. Çocukluğun bu çok sevilen oyuncak bebeği böylesi kişisel etkiler de yarattı. Ya da Barbie kuaför oyunu temalı olan ve çok eğlenceli geçen süreç sonunda genç kızlar güzel bir saç modeli ile dolaşmanın hayatlarında yaratacağı farkı öğrendiler. Bu etkiler günümüzün kız çocukları üzerinde devam ediyor. Barbie bebekler yetişme çağındaki küçük kızların psikolojisinde estetik ve uyum kavramını geliştirdi.

Barbie'nin Ünlü Genç Odası
Kız oyunları içinde yer alan bütün oyunların neredeyse değişmeyen mekanı Barbie'nin kendi odasıdır. Dolabı, sandığı, aynası, yatağı vardır ki bütün bunlar şimdilerin genç kız odalarında sürekli kullanılan eşyalardır. O ünlü pembe dolabın içinden çeşitli kıyafetler çıkar, böylece kıyafetleri dolaba düzenli yerleştirme alışkanlığı çocuklara kolayca öğretilmiş oldu. Barbie kız giydirme oyunun bilinen başlangıcı budur. Bugün için internet ortamına taşınan bütün Barbie oyunlarında da o ünlü oda yer alıyor. Bu oyunlar karşılıklı konuşma olarak seslendirilmiştir. Böylece çocuklara nasıl kibar biçimde konuşulacağı da gösterilmiş olmaktadır. Örneğin bu oyunda Barbie giyinmesine yardım ettiği için oyun arkadaşına teşekkür eder. Bu da eğitimin bir parçası değil midir zaten?

Admin
Admin

https://firmatanitim.forum2x2.ru

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics